ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Možno aj tu nájdete odpoveď

Ako dlho trvá vytvorenie loga?

Prvé návrhy Vám zašleme po odsúhlasení požiadaviek a úhrade faktúry do 7 pracovných dní. Potom nastupuje proces pripomienkovania (z Vašej strany) a ich zapracovania (z našej strany) kým nie ste spokojný. Posledný krok je finalizácia loga a príprava logomanuálu. Obvykle celý proces po odovzdanie finálneho loga trvá cca 30 dní.

Čo je to logo manuál?

Je príručka, ktorá presne definuje vlastnosti loga (farby, písmo) a ide o dôležitú súčasť logotypu a jeho dalšieho použitia či už v tlači alebo na webe.

Aké formáty loga potrebujem?

Finálnu verziu loga získate vo viacerých formátoch, aby ste s ním mohli ľahko narábať v rôznych situáciach.

Rastrové / bitmapové formáty – uchovávajú obrázok vo forme pixelov, a preto pri zväčšovaní/zmenšovaní sa stráca ostrosť a kvalita. Sú určené primárne pre použitie na webe, e-mail a podobne.
.jpg .png .gif (štandardné rastrové / bitmapové formáty obrázkov)

Vektorové formáty – uchovávajú obrázok v podobe geometrických útvarov, t.j. niečo ako recept ako obrázok nakresliť. Preto pri zväčšovaní alebo zmenšovaní nedochádza k strate kvality a sú určené primárne pre použitie v tlači.
.wmf, .pdf, .ai, .eps, .svg

Čo je to počet návrhov?

Počet návrhov označuje počet prvotných koncepcií loga, ktoré budú dodané na základe Vašich požiadaviek na ďalšie pripomienkovanie. Nechceme Vás limitovať pri úpravách (napr. iné písmo, zmena veľkosti, farby a pod.) loga do finálnej podoby, a preto Vám logo odovzdáme až keď s ním budete spokojný.

Čo je to responzívny web?

Responzívny web má grafické prvky prisposobené na správne zobrazovanie na rôznych zariadeniach t.j. rôzne veľkých obrazovkách. Jedná sa o nevyhnutnosť pretože viac ako 50% návštevníkov webu si dnes web stránky prezerá na mobilných zariadeniach (tablet, mobil) a toto číslo sa bude aj naďalej zvyšovať. Ak web stránka nie je responzívna, návštevník ju zvyčajne rýchlo opustí, pretože je náročné, väčšinou nemožné ju v takomto režime používať.

Čo je to doména a hosting?

Doména – zjednodušene povedané je ako adresa Vášej firmy, kde Vás zákazníci nájdu. Platí sa formou prenájmu na určité obdobie.
Hosting – je prenajatý priestor a zariadenia, čo na tej adrese máte (koľko kancelárií, stoly, stoličky, počítače, a pod.) v tomto online prípade ide o texty, obrázky, databáza a iné dáta. Platí sa formou prenájmu na určité obdobie.

Doména a hosting sú nutné pre spustenie a prevádzku web stránky.

Čo je to favicon?

Favicon je ikonka, ktorá sa zobrazuje pri navštívení webu hneď vedľa adresy webovej stránky alebo v záložke. Je určená na ľahšiu identifikáciu webu a orientáciu pri práci s viacerými záložkami v prehliadači.

NENAŠLI STE ODPOVEĎ NA VAŠU OTÁZKU?